KAROL  JABŁOŃSKI – Jestem magistrem Fizjoterapii,dyplomowanym masażystą oraz absolwentem Akademii Saunmistrzów .

Swoją wiedzę poszerzałem na licznych kursach:
-Pinoterapia
-McKenzie A
-Taping w sporcie i rehabilitacji
-Rehabilitacja stomatologiczna
-Terapia powięziowa FDM
-Masaż Tkanek Głębokich
-Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa Polskiego Towarzystwa Limfologicznego
-Diagnostyka i terapia: bark, kolano, biodro wg dra Rutowicza

Idąc za głosem klientów, prócz stricte leczniczych zastosowań mojej pracy zainteresowała mnie branża odnowy biologicznej i spa. By sprostać zadaniom najbardziej wymagających klientów ukończyłem wiele certyfikowanych kursów masażu m. in.
-Ayurvedyjski masaż Abhyanga
-Hawajski masaż Lomi Lomi
-Masaż gorącymi kamieniami
-Masaż tkanek głębokich
-Masaż czekoladowy
-Masaż miodem
-Masaż bańką chińską
-Masaż pałeczkami bambusowymi
-Masaż misami kokosowymi
-Masaż modelujący
-Masaż biurowy Work-Site
-Masaż drenujący twarzy
Masaż antycellulitowy Maderoterapia

Aktualnie stale poszerzam swoją wiedzę i zdobywam nowe umiejętności. Współpracuję ze znanymi ośrodkami spa w Częstochowie i okolicach.

Oprócz masaży, które są moją pracą zawodową i przede wszystkim wielką pasją ,  równolegle fascynuje się, szkolę i poszerzam wiedzę na temat  „świata” saun. Zasady zdrowego i poprawnego saunowania, kultura saunowania czy wpływ saun na organizm to zakres wiedzy, którą nieustanie zgłębiam.  Wśród swoich bliskich i klientów mojego gabinetu staram się dzielić, zdobytą w trakcie ponad 10letniej praktyki, wiedzą zarówno jako masażysta jak i saunmistrz. Mocno wierzę w to, że odpowiednio dobrane formy relaksu i dbania o ciało pozwalają nam cieszyć się długo za równo zdrowiem fizycznym jak i spokojem psychicznym w codziennym zgiełku i pośpiechu każdego dnia.

 

 

Edyta Pijet,  dyplomowana masażystka

Moje pierwsze spotkanie z masażem, miało miejsce w 2006 roku na studiach w Łódzkiej AHE, gdzie ukończyłam Pedagogikę terapeutyczną z rehabilitacją ruchową. To właśnie tam w trakcie kilku pierwszych zajęć masażu, zrozumiałam że ta forma pracy z ciałem jest tym czym chciałabym się zajmować. Po ukończonych studiach, idąc dalej tą ścieżką, chcąc poszerzać swą wiedzę zarówno z anatomii, fizjologii człowieka jak i technik terapeutycznych podjęłam w 2010  roku naukę w Szkole Policealnej Województwa Śląskiego w Częstochowie   im. dra Władysława Biegańskiego na kierunku Technik Masażysta – zdobywając pełne kwalifikacje do wykonywania zawodu. 

Masaż jest w moim życiu nie tylko zdobytym i wyuczonym zawodem, ale przede wszystkim wielką pasją.  Fascynuje mnie zarówno z  perspektywy osoby masującej jak i tej która się jemu poddaje. Doskonaląc swój warsztat, regularnie poszerzam swą wiedzę z zakresu wielu form masażu – od masażu stricte leczniczego po zabieg SPA, i różne formy masażu relaksacyjnego, biorąc regularnie udział w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach, czego wynikiem są zdobyte certyfikaty:

 

  • Kurs anatomii palpacyjnej układu ruchu
  • Kurs tapingu rehabilitacyjnego
  • Kurs masażu tkanek głębokich I – III
  • Kurs hawajskiego masażu Lomi Lomi
  • Specjalistyczne szkolenie z zakresu Odnowy Biologicznej – Relaksacyjne formy masażu: masaż bańką chińską
  • Specjalistyczne szkolenie z zakresu Odnowy Biologicznej – Relaksacyjne formy masażu: masaż czekoladowy, masaż miodowy
  • Specjalistyczne szkolenie z zakresu Odnowy Biologicznej – Relaksacyjne formy masażu: masaż misami kokosowymi, masaż pałeczkami bambusowymi
  • Kurs masażu gorącymi kamieniami
  • Specjalista masażu klasycznego i odnowy biologicznej

 

Jestem również Certyfikowanym Terapeutą Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej Polskiego Towarzystwa Limfologicznego.

 

Ciało jest doskonałym odzwierciedleniem tego jak żyjemy, czym się odżywiamy i jak je traktujemy.

Sama staram się być osobą aktywną, staram się regularnie chodzić na siłownie, uwielbiam pływać. Zwracam uwagę na to co jem, lubię eksperymentować w kuchni – by na talerzu było i smacznie i zdrowo. Dużą uwagę przywiązuję również do tego jakich kosmetyków używam.  W swojej pracy wykorzystuję tylko naturalne kosmetyki, korzyści wynikające z ich regularnego stosowania są nieocenione.  Bazując na naturalnych olejach i ich właściwościach, sama komponuję i dobieram odpowiednie mieszanki do  indywidualnych potrzeb. Tworzenie różnego rodzaju  peelingów, masek do ciała oraz kompozycji olejków  aromaterapeutycznych sprawia mi wiele radości, a zadowolenie osób, które poddały się moim zabiegom jest dla mnie inspiracją do szukania i tworzenia nowych pielęgnujących ciało rytuałów.

Kończąc  dodam tylko, że jeśli ktoś sądzi, że nie potrzebuje masażu to znaczy, że jeszcze nigdy nie skorzystał  z jego dobrodziejstw i najwyższa pora by to zmienił, a zrozumie jak bardzo był w błędzie …